Technik ochrony fizycznej osób i mienia

Cena:

99 zł /m-c

Czas trwania:

2 lata

Tryb nauczania:

zaoczne

i Masz pytania? Kliknij przycisk i umów się na spotkanie z doradcą, który udzieli ci szczegółowych informacji na temat nauki w Żaku.

W dzieciństwie w serialu “Hannah Montana” Twoją ulubioną postacią była ochroniarka Roxy? W młodości zdarzyło Ci się zazdrościć pracy osobom profesjonalnie chroniącym rodzinę Kardashianów? Czytając autobiografię księcia Harry’ego wyobrażasz sobie, że jesteś na miejscu jego ochroniarza? To marzenie da się spełnić! Zacznij od nauki w Żaku na kierunku technik ochrony fizycznej osób i mienia. Po zdaniu wszystkich egzaminów świat stanie przed Tobą otworem - może niedługo to Ciebie zobaczymy u boku celebrytów? No, ewentualnie w banku czy ogromnej korporacji ;)

Dla kogo jest ten kierunek w Żaku?

Jesteś spostrzegawczy? Odważny? Dbasz o swoją ponadprzeciętną sprawność fizyczną? Działasz szybko i pewnie? W pracy nienawidzisz rutyny i chcesz by każdy dzień był nowym wyzwaniem?  W tej profesji z pewnością poczujesz zastrzyk adrenaliny! Technik ochrony osób i mienia to zawód dla Ciebie.

Czego nauczysz się na kierunku technik ochrony fizycznej osób i mienia w Żaku?

Podczas nauki dowiesz się jakie uprawnienia i obowiązki ma pracownik ochrony. Poznasz zasady BHP z elementami pierwszej pomocy przedmedycznej. Zgłębisz techniki interwencyjne i zasady samoobrony. Dowiesz się więcej o ochronie osób i obiektów oraz o konwojowaniu. Przejdziesz wyszkolenie strzeleckie. Poznasz techniczne środki zabezpieczeń. Nauczysz się również podstaw ekonomii oraz przedsiębiorczości, dzięki którym po uzyskaniu koncesji będziesz mógł bez obaw rozpocząć własną działalność gospodarczą w zakresie usług ochrony osób i mienia.

Kim możesz zostać po nauce na kierunku technik ochrony fizycznej osób i mienia?

Po zakończeniu nauki możesz podjąć pracę w agencjach ochrony. Zatrudnienia możesz szukać również np. w bankach, korporacjach, liniach lotniczych, służbach specjalnych czy urzędach. Inną opcją jest zostanie prywatnym ochroniarzem. Możliwości jest wiele - pracownika ochrony może potrzebować firma z praktycznie każdego sektora.

Czego się dowiesz na zajęciach w Żaku?

Po ukończeniu kierunku technik ochrony fizycznej osób i mienia będziesz znać:

• BHP z elementami pierwszej pomocy przedmedycznej

• Język obcy w ochronie osób i mienia

• Podstawy ekonomii w ochronie osób i mienia

• Techniki interwencyjne i samoobrona

• Wymagania kwalifikacyjne, uprawnienia i obowiązki pracowników ochrony

• Zasady prowadzenia ochrony osób i mienia

Ponadto:

• Będziesz potrafić konwojować

• Będziesz znać taktykę ochrony osób i mienia oraz techniczne środki zabezpieczeń

• Przejdziesz wyszkolenie strzeleckie

• Będziesz potrafić zabezpieczać imprezy masowe.

Wymagania zapisowe na kierunku technik ochrony fizycznej osób i mienia:

• pełnoletność

• wykształcenie średnie

• zaświadczenie lekarskie

• dostarczenie 2 fotografii do legitymacji.

Jak zostać słuchaczem Żaka?

Do szkoły policealnej możesz zapisać się online lub stacjonarnie. Wejdź na stronę https://zak.edu.pl/zapisz-sie-online lub odwiedź nasz sekretariat. Pełną listę sekretariatów znajdziesz na: https://zak.edu.pl/kontakt

Po nauce w Żaku podejdziesz do egzaminu zawodowego z następujących kwalifikacji:

• Ochrona osób i mienia (BPO.02.)

Ponadto w trakcie nauki na kierunku technik ochrony osób i mienia zdobędziesz następujące certyfikaty:

• Techniki interwencyjne i samoobrona

• Techniczne środki zabezpieczeń obiektów

• Negocjacje w obszarze ochrony osób i mienia

Twój przyszły tytuł zawodowy to:

Technik ochrony fizycznej osób i mienia